O mnie

Od 1994 roku stale koncertuję z wieloma zespołami, miałam kilka autorskich projektów. Cały swój czas poświęcam muzyce, od lekcji fortepianu w przedszkolu, poprzez szkołę muzyczną, studia - po dzisiejsze koncerty. Gram na fletach, flażoletach, gitarze i fortepianie, realizuję dźwięk na koncertach. Od 10 lat jednak przede wszystkim śpiewam.

DP-omniePochodzę z rodziny z bogatymi tradycjami muzycznymi. Mój dziadek, Franciszek Engel, był profesorem Politechniki Śląskiej, organizował koncerty w klubie pracowników Politechniki. Mama uczyła się gry na skrzypcach, a tato śpiewa od zawsze; przez wiele lat był solistą Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, stale śpiewa w chórze parafialnym. Mam pięcioro rodzeństwa, każde z nas gra na innym instrumencie. Muzyka od zawsze była bliska całej mojej rodzinie. Sama z wykształcenia jestem dyrygentem. Ukończyłam studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Edukacji Muzycznej, kierunek: Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych. Kształciłam się także w Studium Stroicieli i Operatorów Dźwięku w Krakowie. Po zakończeniu edukacji, nadal pragnąc się rozwijać, brałam udział w wielu kursach, warsztatach, szkoląc się u najlepszych specjalistów w nauczaniu śpiewu w Polsce i za granicą (w USA).

 

Od 2005 pracuję w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, gdzie prowadzę zespoły wokalne oraz koło śpiewu solowego. Lubię swoją pracę, bo nic tak nie rozwija jak praca z młodymi ludźmi. Więcej na ten temat w dziale "nauka śpiewu".

indygo_elbW 2009 roku moją pracę doceniły władze miasta, przyznając mi Nagrodę Prezydenta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uznanie okazali mi również twórcy jednego z programów telewizji regionalnej telewizji TVS, nominując mnie do udziału w plebiscycie „Karolinka” , którego celem było zwrócenie uwagi na aktywną działalność kobiet z regionu Śląska. Ponadto zostałam jedną z 10 wyróżnionych laureatek w ramach plebiscytu „Diana 2011” organizowanego przez Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej.

Jako nauczyciel śpiewu i trener wokalny prowadzę zajęcia indywidualne z młodzieżą i dorosłymi, udzielam konsultacji zawodowym muzykom. Działając w Stowarzyszeniu Wokalistów MIX oraz w IVTOM organizuję warsztaty wokalne i konferencje na terenie całego kraju. Biorę też udział w posiedzeniach różnych gremiów jurorskich podczas konkursów i festiwali muzycznych - szczegóły w dziale "nauka śpiewu".

Oprócz nauczania, sama również sporo koncertuję, z różnymi zespołami: Dominika Płonka Trio – (dawniej Dominika Płonka z zespołem), Teatr „A”, „Sąsiedzi”, z którymi przejechałam wiele kilometrów dróg, odwiedziłam dalekie kraje (m.in. Hiszpania, Holandia, Niemcy, Francja, USA) i zdobyłam sporo prestiżowych nagród i wyróżnień.

chorwacjaWolne chwile dzielę między ukochane góry i Mazury. Przygodę z wodą zaczynałam od pływania i nurkowania, ale granie folku morskiego zobowiązuje – zaczęłam żeglować. Posiadam patent żeglarza jachtowego, ale nie ograniczam się tylko do akwenów śródlądowych, planuję wypad na pełne morze. Pierwszy rejs po wodach Chorwacji już za mną.

 

warsztaty wokalne - oferta

powered by Nataltec