Moje projekty

Obok działalności edukacyjnej, działam na szeroką skalę związaną z różnymi zagadnieniami dotyczącymi świata muzyki. Współpracuję z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami w Polsce i na całym świecie. Angażuję się zarówno w te projekty, które łączą się z moją pracą zawodową, jak i te rozwijające moje pasje.

Na przestrzeni lat organizowałam konferencje, festiwale, spotkania tematyczne, warsztaty. Współtworzyłam wiele zespołów, kreując ich brzmienie, organizowałam i prowadziłam rejsy żeglarskie, wymiany młodzieży, ale też gale czy jubileusze. Jestem aktywną osobą, nie lubię czekać, aż samo się zrobi. Moje najważniejsze projekty związane ze śpiewem i muzyką to:

Międzynarodowe Warsztaty Wokalne w Gliwicach

WarsztatyAktorCo roku w czasie ferii zimowych organizuję warsztaty wokalne w Gliwicach z udziałem wybitnych nauczycieli dobrej techniki wokalnej MIX. Pierwsze Ogólnopolskie Warsztaty wokalne w Gliwicach (wówczas warsztaty SLS) odbyły się w lutym 2009r. Od 2014r. warsztaty mają rangę międzynarodowych, organizuję je pod patronatem amerykańskiego stowarzyszenia IVTOM, w którym jestem członkiem zarządu ds. Europy. Od pierwszej edycji odpowiadam za cały program warsztatów, koordynację zajęć, spotkań i wykładów, prowadzę też część kursów. Gliwickie warsztaty każdego roku gromadzą około setki uczestników z całego kraju. W ramach warsztatów wokaliści, nauczyciele śpiewu, aktorzy i śpiewająca młodzież biorą udział w wykładach, lekcjach indywidualnych oraz prezentacjach w ramach wieczorów wokalnych. Stale wzbogacam program gliwickich warsztatów wokalnych o dodatkowe zajęcia. Są to: warsztaty aktorskie, taneczne, poprawna wymowa piosenek anglojęzycznych, zajęcia z podstaw komputerowej rejestracji dźwięku, obsługi sprzętu nagłośnieniowego, a także wokalne i taneczne zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży. W 2010 r. organizowałam również warsztaty Dynamiki Naturalnego Oddychania ze specjalistką z Monachium, Naomi Isaacs. Przedstawiła ona uczestnikom założenia nauki zwanej terlusollogią, zajmującej się wrodzonymi typami oddychania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty improwizacji grupowej, poszerzające horyzonty myślenia o muzyce i śpiewie. Zajęcia te cieszyły się powodzeniem zarówno wśród młodzieży jak i nauczycieli śpiewu, którzy licznie uczestniczyli w warsztatach.

Program warsztatów co roku ustalam pod kątem aktualnych potrzeb uczestników. Zawsze szukam tematów wykładów i kursów, które pomogą prężniej działać na rynku muzycznym, pomogą zastosować najnowsze trendy i wykorzystać nowe technologie. Chętnie podejmuję nowe wyzwania związane z ich organizacją, gdyż zadowolenie osób biorących udział w warsztatach daje mi ogromną satysfakcję i wiele radości.

Informacje dotyczące organizowanych warsztatów znajdują się na stronie www.wokalne.gliwice.pl

Seminaria Naukowe dla nauczycieli śpiewu

Od 2014r. organizuję szkolenia dla nauczycieli śpiewu zrzeszonych w IVTOM. Są to seminaria naukowe, konferencje i warsztaty ze specjalistami z dziedzin związanych z nauczaniem śpiewu: lekarze specjaliści w dziedzinie foniatrii, logopedii, laryngologii, a także inżynierowie - naukowcy z dziedzin związanych z fizyką, akustyką. Szkolenia odbywają się w wybranych miejscach w Europie. W 2014r. europejska konferencja Ivtom odbyła się w Gliwicach, w 2015r. – w Wiedniu. W planach mamy ponadto intensywne obozy szkoleniowe dla młodszych nauczycieli.

Stowarzyszenie Wokalistów MIX

W 2014r. założyłam Stowarzyszenie Wokalistów MIX, które gromadzi wokalistów i nauczycieli pracujących techniką Mix Singing. Członkowie Stowarzyszenia aktywnie angażują się w organizację warsztatów i seminariów naukowych, a dzięki nieustannemu szkoleniu sami coraz lepiej śpiewają i uczą śpiewu.

Praca dla wokalistów

Wiele zespołów muzycznych zwraca się do mnie z prośbą o pomoc w znalezieniu wokalisty. Mając kontakt ze środowiskiem staram się pomóc im w nawiązaniu kontaktów – zarówno w gronie moich uczniów, jak i uczniów moich kolegów i koleżanek. Polecam również śpiewające osoby do ról w spektaklach muzycznych. Młodszym wokalistom zamiast castingów polecam ciekawe festiwale, w których biorą udział, aby mogli sprawdzać swoje umiejętności i nabierać doświadczenia scenicznego. Zapewniam także młodzieży występy artystyczne na imprezach okolicznościowych, moi uczniowie śpiewają średnio ok. 60 koncertów rocznie.

VIA REGIA - Muzyka w ruchu

ViaRegia95Przez Gliwice przechodzi jeden z najstarszych i największych szlaków Europy: VIA REGIA (Droga Królewska), prowadząca od Santiago de Compostela aż do Lwowa. Pod patronatem VIA REGIA, organizacji powstałej z inicjatywy Rady Europy, z zaprzyjaźnionym francuskim stowarzyszeniem „Les Pyramides Bleues” organizowałam w 2008 r. wymianę młodzieżowych zespołów muzycznych z Polski, Francji i Niemiec pod hasłem „Via Regia - Muzyka w ruchu”. Były to 3 tygodnie wspólnych koncertów w Chateau-Thierry, Erfucie i Gliwicach. Odpowiadałam za koordynację projektu ze strony polskiej, przygotowanie muzyczne zespołów i organizację koncertów.

Folk – muzyka & taniec

Grając koncerty z moimi zespołami, zauważyłam różnicę w odbiorze muzyki folk w różnych miejscach świata. Najbardziej urzekła mnie francuska tradycja: tam do wykonywanych przez nas utworów bawiono się tańcząc tradycyjne tańce ludowe. W 2010 r. postanowiłam zaprosić Francuzów do Gliwic i zorganizować Bal Folk: warsztaty oraz zabawy taneczne do muzyki folk. Ale że „Polacy nie gęsi”, na gliwickich warsztatach można było również nauczyć się tradycyjnych tańców śląskich i polskich, bo oprócz polskich i francuskich instruktorów tańców tradycyjnych zaprosiłam do Gliwic zespoły muzyczne z Polski i Francji, wykonujące muzykę tradycyjną ze swoich regionów. Z zespołem Sąsiedzi podtrzymuję tradycje grania muzyki folk do tańca, akompaniując polskim zespołom tanecznym (m.in. Lia Fáil, Reelandia), ale także w ramach zagranicznych festiwali, koncertując m.in. z francuską grupą taneczną „Danse En Omois” z Szampanii.

Muzycznie poza sceną

MazuryIndygoOrganizuję również wyjazdy integracyjne dla wychowanków koła wokalnego MDK. Dwa z prowadzonych przeze mnie w MDK zespołów wokalnych otrzymały kolejno Grand Prix festiwalu „Szantki”, wygrywając czarter jachtu na Mazurach. W efekcie zorganizowałam śpiewające wakacje, gdzie pełniłam jednocześnie funkcje sternika i instruktora wokalnego.

Działające przy MDK Bractwo Pieśni Morskiej współpracuje z klubami żeglarskimi, zapewniając oprawę artystyczną imprez, np. rozpoczęcia i zakończenia sezonu żeglarskiego. Łączymy dzięki temu śpiew z tradycjami żeglarskimi.

Wokaliści z MDK spędzają również wspólnie czas na wyjazdach z gitarą, odpoczywając od muzyki mechanicznej i podtrzymując tradycję wspólnego śpiewania przy ognisku.

 

warsztaty wokalne - oferta

powered by Nataltec